Het hoogtepunt van onze Japan trip. De lat alvast zeer hoog gelegd: Yakushima! Een klein eiland (je rijdt er in 3 uur helemaal rond) in de Kagoshima-prefectuur in het zuiden van Japan.
Kenmerken? Regen, mist, een warm klimaat, bossen, mos en grote cederbomen. Studio Ghibli haalde hier de inspiratie voor de film Princess Mononoke. Anneke is een enorme fan. Moeten we nog uitleggen waarom dit het hoogtepunt van onze trip zou worden? Het was alvast niet voor de lokale McDonalds. Die hebben ze hier namelijk niet.
Dit is een blog uit onze Japan-reeks. Klik hier voor de andere blogposts gelinkt aan deze reeks.
Naar Yakushima!
Er zijn een aantal verschillende manieren om tot op het eiland te geraken. Wijzelf namen het vliegtuig vanuit Kagoshima. Vanuit Kagoshima Airport ben je in geen tijd op het eiland. De luchthaven van Yakushima is schattig klein. Er is plaats voor ongeveer … 1 klein vliegtuig). Inkom en vertrek/aankomst zijn niet groter dan je lokale postkantoor.
Er zijn ook nog opties met twee verschillende boten. Eentje zonder en eentje met auto. In alle gevallen kwam het voor ons duurder uit en ging het ook veel langer duren. De keuze was dus snel gemaakt.
Rondrijden in Yakushima
Yakushima is een toplocatie voor wandelaars/hikers, maar toch nog net iets te groot om alles te voet te doen. Andere opties zijn de bus en het huren van een auto (al zagen we ook enkele moedige mensen die het met de fiets deden).
Met de bus: bussen rijden op geregelde tijdstippen van dorpje naar dorpje en naar de start van de populairste wandelpaden. Zelf niet getest, maar vaak genoeg bussen gepasseerd op de veel te smalle wegen hoog in de heuvels van Yakushima.
Auto huren: geen ronkende namen zoals we ze bij ons kennen. Ook onze favoriet Sunny Cars heeft er nog geen netwerk, wel andere gekendere namen in Japan zoals Toyota Rent a Car, Times Car Rental en Orix. De websites van die verhuurders zien er allemaal uit alsof ze hun laatste update in 2004 gekregen hebben, maar we kunnen alvast bevestigen, ze zijn echt. Ze liggen allemaal mooi aan de luchthaven (samen met nog enkele anderen). De service is zoals overal in Japan: dik in orde. We worden opgehaald en teruggebracht naar de luchthaven (een ritje van 30 seconden).
Taxi: ook een optie. Niet getest, maar veelvuldig aanwezig. Modellen uit godvergeten tijden, maar ze rijden.
Belangrijk: De maximumsnelheid op het eiland is vastgelegd op 50 km/uur, in de dorpskernen gereduceerd tot 40 km/uur. Geen snelheidsduivels of gevaarlijke toestanden hier. Ook zonder snelheidscamera’s houden mensen zich hier aan de snelheid.
Overnachten:
Je kan overnachten in de wilde natuur van Yakushima op één van de vele meerdaagse hikes. Wij kozen voor een hotel. De hotels zijn niet echt dikbezaaid op het eiland en de prijzen waren hier toch wel wat hoger.
Wij kozen voor The Hotel Yakushima Ocean & Forest en hadden niet te klagen. 4 overnachtingen en één nier minder, wij waren content. Zicht op zee, en we konden er spotgoedkoop onze kleren wassen (ongeveer 2,5€ per was). En vriendelijk dat ze er waren (maar dat zijn ze overal in Japan, dat telt dus niet). Dit hotel was onze eerst en enige splurge van onze vakantie. Nood breekt wet, maakten we onszelf wijs.
Wandelen in Yakushima.
We maakten twee grote wandelingen. Niet meteen de langste wandelingen, maar wel twee keer klauteren en klimmen en veel hoogtemeters. De adembenemende uitzichten namen we er dan maar bij. We waren altijd de traagsten van de hoop, maar hebben des te meer kunnen genieten van de mooie uitzichten en de prachtige natuur.
- Wandeling 1: Shiratani Unsuikyo Ravine: De grote inspiratiebron van Studio Ghibli.
- Wandeling 2: Tenmon-no-mori
De wandelingen en onze bevindingen worden nog uitvoerig besproken in volgende blogposts. En ja, dat zullen vooral foto’s zijn. Ze zijn te fantastisch om niet met jullie te delen!








En wat heeft het eiland nog in petto?
Een standaard rondje rond het eiland is ongeveer 100 kilometer. Deze kan je vervolledigen in een kleine 3 uur. Er is één weg die je het hele eiland rondbrengt. Verloren rijden is dus vrij moeilijk.
Wij stopten wij op de volgende punten (niet meteen in de volgorde waarin we het letterlijk gedaan hebben, we deden het rondje namelijk twee keer, 1 keer in elke richting)
- Inakahama Beach: een strand waar schildpadden hun eieren komen leggen.
- Seibu Rindo: de Japanse Ardennen. Hertjes en apen en heel smalle wegen. Helaas verkeer in twee richtingen (opgelet! enkel overdag tussen 07.00 en 17.00 open voor verkeer!)
- Yahazudake Shrine: goed zichtbaar van op de weg. Een schrijn aan het water.
- Ushidoko Moisho: Een klein schrijn, midden van een bos.
- Kigensugi: Een boom. En niet zomaar eentje. Een gigantische boom. Ze maken er hier posters van. Uiteraard hangt die nu bij ons aan de muur.
- Haruta-Hama Beach: een strandje, niet zo speciaal.
- Senpiro Falls, Ryujin Falls en Torokino Falls: een drieluik aan watervallen.
- Kurio Beach: nog een strand.
- Oko Falls: nog een waterval, ze hebben er hier veel.
- Isso Beach: nog eens schelpjes zoeken op een strand.







































4 dagen Yakushima: Go / No-go?
Yakushima lijkt nog gespaard te blijven van de ‘content creators’ en Instagram Influencers (dat verandert uiteraard nadat de 7 lezers van dit blog allemaal meteen hun tickets boeken). Er staan alvast veel meer bomen dan dat er toeristen op bezoek komen. We hadden nooit het gevoel dat het echt druk was (wij bezochten het eiland in de week na Golden Week) en schatten dat ongeveer 80% van de ’toeristen’, toerist was in eigen land.
De natuur is overweldigend, de gigantische cederbomen, het regenwoud, bedekt in mos, de geluiden, het leven dat zichtbaar en onzichtbaar door het groen schuifelt of kruipt. Enorm boeiend en prachtig.
We kunnen het dus iedereen aanraden. Niet meteen de meest vanzelfsprekende uitstap, maar plan je een vakantie naar Japan, dan zou ik het toch even op de planning zetten. Ook wel even opletten, er zijn speciale regels om een auto te kunnen huren in Japan. Je zal een vertaling nodig hebben van je rijbewijs (voor Belgen). Een gewoon internationaal rijbewijs volstaat niet!
Nog meer inspiratie nodig voor Japan?
Klik hier voor de andere blogposts over Japan. Of klik op één van de links hieronder.
Ontdek meer van Auf Wiedersehen Goodbye
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.